  • SR0805JR-4718KL
SR0805JR-4718KL
advertisement
Manufacturer No:
SR0805JR-4718KL
HK JDW NO:
898-SR0805JR-4718KL
Datasheet:
SR0805JR-4718KL
Description:
SR Series, Thick Film, 18kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SR0805JR-4718KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm