  • SQZ10AJB-180R
SQZ10AJB-180R
advertisement
Manufacturer No:
SQZ10AJB-180R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQZ10AJB-180R
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
SQZ10AJB-180R
Description:
180Ohm, 10W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQZ10AJB-180R
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQZ
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm