  • SQS24B1002GSLF
SQS24B1002GSLF
advertisement
Manufacturer No:
SQS24B1002GSLF
HK JDW NO:
860-SQS24B1002GSLF
Package:
24-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SQS24B1002GSLF
Step5Bar-code shipping tag
SQS24B1002GSLF
  • Package / Case
    24-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    24
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SQSxxB
  • Size / Dimension
    0.341Lx0.154W 8.65mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Size Code
    3415
  • Number of Resistors
    23
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm