  • SQS16A5100JSLF
SQS16A5100JSLF
advertisement
Manufacturer No:
SQS16A5100JSLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-SQS16A5100JSLF
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SQS16A5100JSLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQS16A5100JSLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-QSOP, 16-SSOP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    SQSxxA
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.154W 4.89mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm