  • SQP40AJB-3R9
SQP40AJB-3R9
advertisement
Manufacturer No:
SQP40AJB-3R9
HK JDW NO:
898-SQP40AJB-3R9
Datasheet:
SQP40AJB-3R9
Description:
3.9Ohm, 40W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SQP40AJB-3R9
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.748 x 0.709 Rectangularx3.543L 19.00mmx18.00mmx90.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Power (Watts)
    40W