  • SQP30AJB-2K4
SQP30AJB-2K4
advertisement
Manufacturer No:
SQP30AJB-2K4
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQP30AJB-2K4
Datasheet:
SQP30AJB-2K4
Description:
2.4kOhm, 30W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
SQP30AJB-2K4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    SQP
  • Size / Dimension
    0.709 x 0.670 Rectangularx3.031L 18.00mmx17.00mmx77.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    30W