  • SQP300JB-47R
SQP300JB-47R
advertisement
Manufacturer No:
SQP300JB-47R
HK JDW NO:
898-SQP300JB-47R
Datasheet:
SQP300JB-47R
Description:
47Ohm, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SQP300JB-47R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    SQP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.315 Squarex0.866L 8.00mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power (Watts)
    3W