  • SQP25AJB-12R
SQP25AJB-12R
advertisement
Manufacturer No:
SQP25AJB-12R
HK JDW NO:
898-SQP25AJB-12R
Datasheet:
SQP25AJB-12R
Description:
12Ohm, 25W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SQP25AJB-12R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Power (Watts)
    25W