  • SQP200JB-47K
SQP200JB-47K
advertisement
Manufacturer No:
SQP200JB-47K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQP200JB-47K
Package:
Axial
Datasheet:
SQP200JB-47K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQP200JB-47K
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQP
  • Size / Dimension
    0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C