  • SQM10SJB-10R
SQM10SJB-10R
advertisement
Manufacturer No:
SQM10SJB-10R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQM10SJB-10R
Datasheet:
SQM10SJB-10R
Description:
10Ohm, 10W, Ceramic,
Step5Bar-code shipping tag
SQM10SJB-10R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    SQM
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.472W 16.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    1.437 36.50mm