  • SQCSVA6R8BAT1A\1K
SQCSVA6R8BAT1A\1K
advertisement
Manufacturer No:
SQCSVA6R8BAT1A\1K
HK JDW NO:
66-SQCSVA6R8BAT1A\1K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
6.8pF 250V Ceramic Capacitor 0603
Step5Bar-code shipping tag
SQCSVA6R8BAT1A\1K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    813μm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    762μm
  • Length
    1.6mm