  • SQCSVA1R0BAT1A
SQCSVA1R0BAT1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCSVA1R0BAT1A
HK JDW NO:
66-SQCSVA1R0BAT1A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SQCSVA1R0BAT1A
Description:
SQ 1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF A 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCSVA1R0BAT1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    A
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    813μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    35μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.813mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.76mm