  • SQCFVA220GAT1A
SQCFVA220GAT1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCFVA220GAT1A
HK JDW NO:
66-SQCFVA220GAT1A
Package:
0805
Datasheet:
Description:
22pF 250V Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
SQCFVA220GAT1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    STANDARDS: MIL-PRF-123, MIL-PRF-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.24mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.14mm
  • Length
    2.01mm