  • SQCBEA102JAJWE
SQCBEA102JAJWE
advertisement
Manufacturer No:
SQCBEA102JAJWE
HK JDW NO:
66-SQCBEA102JAJWE
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
SQ 1nF 150V Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SQCBEA102JAJWE
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SQ
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    1nF
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Size Code
    1111
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm