  • SQCB9A181FAJME
SQCB9A181FAJME
advertisement
Manufacturer No:
SQCB9A181FAJME
HK JDW NO:
66-SQCB9A181FAJME
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
SQCB9A181FAJME
Description:
SQ 180pF Ceramic Capacitor ±1% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB9A181FAJME
  • Temperature Coefficient
    A
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Height
    762μm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%