  • SQCB7M2R0BATME\500
SQCB7M2R0BATME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7M2R0BATME\500
HK JDW NO:
66-SQCB7M2R0BATME\500
Description:
SQ 2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7M2R0BATME\500
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    2pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm