  • SQCB7A5R1BAJWE
SQCB7A5R1BAJWE
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7A5R1BAJWE
HK JDW NO:
66-SQCB7A5R1BAJWE
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
5.1pF 500V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7A5R1BAJWE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.1pF
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    1.9608%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm