  • SQCB5C104KATME\500
SQCB5C104KATME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCB5C104KATME\500
HK JDW NO:
66-SQCB5C104KATME\500
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
SQCB5C104KATME\500
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    762μm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm