  • SQCB5C103KAJME
SQCB5C103KAJME
advertisement
Manufacturer No:
SQCB5C103KAJME
HK JDW NO:
66-SQCB5C103KAJME
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
SQ 10000pF Ceramic Capacitor ±10% C 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB5C103KAJME
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Q, Low Loss
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    C
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    762μm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm