  • SQCB2M301JAJME
SQCB2M301JAJME
advertisement
Manufacturer No:
SQCB2M301JAJME
HK JDW NO:
66-SQCB2M301JAJME
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
SQ 300pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB2M301JAJME
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    300pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.59mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm