  • SQCAEM3R3BATME
SQCAEM3R3BATME
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEM3R3BATME
HK JDW NO:
66-SQCAEM3R3BATME
Description:
3.3pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEM3R3BATME
    Select All
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    1414
  • Case Code (Imperial)
    0505
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Size Code
  • Positive Tolerance
    3.0303%
  • Negative Tolerance
    3.0303%
  • Height
    508μm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm