  • SQCAEA240JAJ1A
SQCAEA240JAJ1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEA240JAJ1A
HK JDW NO:
66-SQCAEA240JAJ1A
Description:
24pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEA240JAJ1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    24pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Size Code
    0606
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm