  • SQCAEA1R8BATWE
SQCAEA1R8BATWE
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEA1R8BATWE
HK JDW NO:
66-SQCAEA1R8BATWE
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
1.8pF 150V Ceramic Capacitor -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEA1R8BATWE
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Size Code
    0606
  • Positive Tolerance
    5.5556%
  • Height
    508μm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm