  • SQCAEA150JATME
SQCAEA150JATME
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEA150JATME
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SQCAEA150JATME
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEA150JATME
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Size Code
    0606
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm