  • SPX1587T-3.3
SPX1587T-3.3
advertisement
Manufacturer No:
SPX1587T-3.3
Manufacturer:
Sipex
HK JDW NO:
4437-SPX1587T-3.3
Package:
Datasheet:
Description:
2.54mm PMIC
Quantity:
In Stock : 12053
Step5Bar-code shipping tag
SPX1587T-3.3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.75V
  • Input Voltage (Max)
    10V
  • Output Voltage1-Max
    3.399V
  • Output Voltage1-Min
    3.201V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    3A
  • Dropout Voltage1-Max
    1.2V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Operating Temperature TJ-Min
    -45°C
  • Length
    10.1854mm
  • Height Seated (Max)
    4.826mm
  • Width
    8.4074mm