  • SPM25-033-D48N-C
SPM25-033-D48N-C
advertisement
Manufacturer No:
SPM25-033-D48N-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
HK JDW NO:
540-SPM25-033-D48N-C
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SPM25-033-D48N-C
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPM25-033-D48N-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    19.560009g
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    SPM25 (25W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.41 H 25.4mmx25.4mmx10.4mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89.5%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    7.575A
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Current
    7.575A
  • Output Power
    25W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Current - Output 1
    7.575A
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    10.414mm