  • SPD73R-472M
SPD73R-472M
advertisement
Manufacturer No:
SPD73R-472M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-SPD73R-472M
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SPD73R-472M
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPD73R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    3.5A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Max DC Current
    3.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2929
  • Height
    3.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.154 3.90mm