  • SPD73R-394M
SPD73R-394M
advertisement
Manufacturer No:
SPD73R-394M
HK JDW NO:
79-SPD73R-394M
Step5Bar-code shipping tag
SPD73R-394M
  • Depth
    7.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    480mA
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.94Ohm Max
  • Max DC Current
    480mA
  • Height
    3.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.154 3.90mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SPD73R
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%