  • SPD73R-393M
SPD73R-393M
advertisement
Manufacturer No:
SPD73R-393M
HK JDW NO:
79-SPD73R-393M
Step5Bar-code shipping tag
SPD73R-393M
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SPD73R
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    7.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.25A
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    320mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A
  • Height
    3.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.154 3.90mm