  • SPD62-183M
SPD62-183M
advertisement
Manufacturer No:
SPD62-183M
Manufacturer:
API Delevan
HK JDW NO:
79-SPD62-183M
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SPD62-183M
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    no
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    6.5mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    18 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Max DC Current
    1.1A
  • Current - Saturation
    1.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    350mOhm
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    2.9972mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    6.1976mm