  • SP5003-04TTG
SP5003-04TTG
advertisement
Manufacturer No:
SP5003-04TTG
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-SP5003-04TTG
Package:
10-WFDFN
Datasheet:
SP5003-04TTG
Description:
CMC 100MA 4LN SMD ESD AEC-Q101
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SP5003-04TTG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-WFDFN
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SP5003
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Feature
    ESD
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    1.3μF
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Number of Functions
    4
  • Approval Agency
    IEC
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.8 (mm)/L0.098XB0.079XH0.031 (inch)
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Breakdown Voltage
    8V
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.1A
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    5Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Output Impedance
    32Ohm Ω
  • Height
    787.4μm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm