  • SP1812-682G
SP1812-682G
advertisement
Manufacturer No:
SP1812-682G
HK JDW NO:
79-SP1812-682G
Step5Bar-code shipping tag
SP1812-682G
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Series
    SP1812
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    878mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    878mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    789mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm