  • SP1812-222K
SP1812-222K
advertisement
Manufacturer No:
SP1812-222K
HK JDW NO:
79-SP1812-222K
Step5Bar-code shipping tag
SP1812-222K
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1812
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    1.17A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    1.17A
  • Current - Saturation
    1.39A
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm