  • SP1210R-682K
SP1210R-682K
advertisement
Manufacturer No:
SP1210R-682K
HK JDW NO:
79-SP1210R-682K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 764
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SP1210R-682K
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    490mOhm
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    576mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    630mOhm Max
  • Max DC Current
    576mA
  • Current - Saturation
    497mA
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C