  • SP1210-821H
SP1210-821H
advertisement
Manufacturer No:
SP1210-821H
HK JDW NO:
79-SP1210-821H
Step5Bar-code shipping tag
SP1210-821H
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    1.25A
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    133mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A
  • Current - Saturation
    1.42A
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1210
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%