  • SP1008R-562K
SP1008R-562K
advertisement
Manufacturer No:
SP1008R-562K
HK JDW NO:
79-SP1008R-562K
Step5Bar-code shipping tag
SP1008R-562K
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    860mOhm
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    356mA
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    895mOhm Max
  • Max DC Current
    362mA