  • SP1008R-471K
SP1008R-471K
advertisement
Manufacturer No:
SP1008R-471K
HK JDW NO:
79-SP1008R-471K
Step5Bar-code shipping tag
SP1008R-471K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SP1008R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    941mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    941mA
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    128mOhm Max
  • Max DC Current
    941mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Length
    2.667mm
  • Width
    2.413mm