  • SP1008R-182H
SP1008R-182H
advertisement
Manufacturer No:
SP1008R-182H
HK JDW NO:
79-SP1008R-182H
Step5Bar-code shipping tag
SP1008R-182H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1008R
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    544mA
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    392mOhm Max
  • Max DC Current
    538mA
  • Saturation Current
    1.07A
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm