  • SP1008-683K
SP1008-683K
advertisement
Manufacturer No:
SP1008-683K
HK JDW NO:
79-SP1008-683K
Step5Bar-code shipping tag
SP1008-683K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1008
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    115mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9Ohm Max
  • Max DC Current
    112mA
  • Saturation Current
    180mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm