  • SNA-06-223-DT
SNA-06-223-DT
advertisement
Manufacturer No:
SNA-06-223-DT
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SNA-06-223-DT
Package:
Datasheet:
SNA-06-223-DT
Description:
SNA Series 6A +/-50 V dc DIN Rail PowerLine Filter,with Screw Terminals
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SNA-06-223-DT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2006
  • Series
    SNA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    44mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    6A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    50μA
  • Max Current Rating
    6A
  • Filter Type
    DC
  • Height
    112mm
  • Length
    52mm