  • SN75LVDM976DLR
SN75LVDM976DLR
advertisement
Manufacturer No:
SN75LVDM976DLR
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-SN75LVDM976DLR
Package:
56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
SN75LVDM976DLR
Description:
56 Terminations 56 Pin 75LVDM976 Receivers 9 Bits 9/9 Drivers/Receivers 9 Functions
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SN75LVDM976DLR
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    56
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    56
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Transceiver
  • Additional Feature
    SUPPORTS SINGLE-ENDED AND LOW-VOLTAGE DIFFERENTIAL SCSI
  • HTS Code
  • Subcategory
    Line Driver or Receivers
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    9
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    75LVDM976
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    5V
  • Nominal Supply Current
    26mA
  • Differential Output
    YES
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Number of Drivers/Receivers
    9/9
  • Driver Number of Bits
    9
  • Receiver Number of Bits
  • Interface Standard
    X3.277; SCSI-2; SCSI-3
  • Receive Delay-Max
    10 ns
  • Transmit Delay-Max
    8.8 ns
  • Output Low Current-Max
    0.002A
  • Out Swing-Min
    0.2 V
  • High Level Input Current-Max
    0.00005A
  • Length
    18.415mm
  • Height Seated (Max)
    2.79mm
  • Width
    7.5mm