  • SN75LP196DWR
SN75LP196DWR
advertisement
Manufacturer No:
SN75LP196DWR
HK JDW NO:
699-SN75LP196DWR
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
SN75LP196DWR
Description:
Receivers 5/3 Drivers/Receivers
Step5Bar-code shipping tag
SN75LP196DWR
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Supplier Device Package
    20-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Protocol
    RS232
  • Number of Drivers/Receivers
    5/3
  • Duplex
    Full
  • Receiver Hysteresis
    1V