  • SN75LBC171DWR
SN75LBC171DWR
advertisement
Manufacturer No:
SN75LBC171DWR
HK JDW NO:
699-SN75LBC171DWR
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
SN75LBC171DWR
Description:
Receivers 3/3 Drivers/Receivers
Step5Bar-code shipping tag
SN75LBC171DWR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Supplier Device Package
    20-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Transceiver
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Data Rate
    30Mbps
  • Protocol
    RS422, RS485
  • Number of Drivers/Receivers
    3/3
  • Duplex
    Half
  • Receiver Hysteresis
    40mV