  • SN74LVCZ240APWT
SN74LVCZ240APWT
advertisement
Manufacturer No:
SN74LVCZ240APWT
HK JDW NO:
699-SN74LVCZ240APWT
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
SN74LVCZ240APWT
Description:
Buffer, Inverting 2.7V~3.6V 3-State Buffers 74LVCZ Series 4 Bit per Element 24mA 24mA 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
SN74LVCZ240APWT
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Output Type
    3-State
  • Number of Elements
    2
  • Current - Output High, Low
    24mA 24mA
  • Logic Type
    Buffer, Inverting
  • Number of Bits per Element
    4
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    20-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA