  • SN74LVCH16543AZQLR
SN74LVCH16543AZQLR
advertisement
Manufacturer No:
SN74LVCH16543AZQLR
HK JDW NO:
699-SN74LVCH16543AZQLR
Package:
56-VFBGA
Description:
Transceiver, Non-Inverting 1.65V~3.6V 3-State Buffers 74LVCH Series 8 Bit per Element 24mA 24mA 56-VFBGA
Step5Bar-code shipping tag
SN74LVCH16543AZQLR
  • Package / Case
    56-VFBGA
  • Supplier Device Package
    56-BGA MICROSTAR JUNIOR (7.0x4.5)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    74LVCH
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Output Type
    3-State
  • Number of Elements
    2
  • Current - Output High, Low
    24mA 24mA