  • SN65LVDT41PWR
SN65LVDT41PWR
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDT41PWR
HK JDW NO:
815-SN65LVDT41PWR
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
SN65LVDT41PWR
Description:
20 Terminations 3.3V 20 Pin 65LVDT41 Receivers 4/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 4860
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDT41PWR
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Weight
    76.997305mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    65LVDT
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Type
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    Line Driver or Receivers
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    65LVDT41
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    35mA
  • Power Dissipation
    774mW
  • Propagation Delay
    3.8 ns
  • Turn On Delay Time
    3.8 ns
  • Logic Function
    Buffer
  • Data Rate
    125Mbps
  • Output Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Output Polarity
    COMPLEMENTARY
  • Protocol
    LVDS
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Number of Drivers/Receivers
    4/1
  • Duplex
    Half
  • Number of Drivers
    1
  • Transmit Delay-Max
    2.9 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    0.008A
  • Number of Receivers
    4
  • High Level Input Current-Max
    0.00002A
  • Height
    1.2mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm