  • SN65LVDT352PW
SN65LVDT352PW
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDT352PW
HK JDW NO:
815-SN65LVDT352PW
Package:
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
Description:
24 Terminations 3.3V 24 Pin 65LVDT352 Receivers 0/4 Drivers/Receivers 4 Functions
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDT352PW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Number of Pins
    24
  • Weight
    92.589543mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    65LVDT
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    24
  • Type
    Receiver
  • Technology
    BICMOS
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
    260
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    65LVDT352
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    20mA
  • Power Dissipation
    1.087W
  • Propagation Delay
    6 ns
  • Turn On Delay Time
    6 ns
  • Data Rate
    560Mbps
  • Output Characteristics
    TOTEM-POLE
  • Differential Output
    NO
  • Output Polarity
    TRUE
  • Protocol
    LVDS
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Max Dual Supply Voltage
    3.6V
  • Number of Drivers/Receivers
    0/4
  • Min Dual Supply Voltage
    3V
  • Receiver Hysteresis
    50mV
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Number of Receivers
    4
  • High Level Input Current-Max
    0.00001A
  • Height
    1.2mm
  • Length
    7.8mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm