  • SN65LVDS9637DGKRG4
SN65LVDS9637DGKRG4
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDS9637DGKRG4
HK JDW NO:
815-SN65LVDS9637DGKRG4
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
8 Terminations 3.3V 8 Pin 65LVDS9637 Receivers 0/2 Drivers/Receivers 2 Functions
Quantity:
In Stock : 11957
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDS9637DGKRG4
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    18.99418mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    65LVDS
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    5A991.B.1
  • Type
    Receiver
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
    260
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    65LVDS9637
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    10mA
  • Power Dissipation
    425mW
  • Propagation Delay
    6.1 ns
  • Turn On Delay Time
    6.1 ns
  • Data Rate
    150Mbps
  • Output Characteristics
    TOTEM-POLE
  • Differential Output
    NO
  • Output Polarity
    TRUE
  • Protocol
    LVDS
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Number of Drivers/Receivers
    0/2
  • Interface Standard
    EIA-644; TIA-644
  • Receive Delay-Max
    3 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Number of Receivers
    2
  • High Level Input Current-Max
    0.00001A
  • Height
    1.07mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm