  • SN65HVD70DGSR
SN65HVD70DGSR
advertisement
Manufacturer No:
SN65HVD70DGSR
HK JDW NO:
815-SN65HVD70DGSR
Package:
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
3.3V 10 Pin 65HVD70 Receivers 1 Bits 1/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 2548
Step5Bar-code shipping tag
SN65HVD70DGSR
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Depth
    3.1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    65HVD70
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Logic Function
    Receiver
  • Data Rate
    400kbps
  • Differential Output
    YES
  • Protocol
    RS422, RS485
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Number of Drivers/Receivers
    1/1
  • Driver Number of Bits
    1
  • Receiver Number of Bits
  • Duplex
    Full
  • Receiver Hysteresis
    70mV
  • Interface Standard
    EIA-485
  • Simplex/Duplex
    Full Duplex
  • Transmit Delay-Max
    550 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Number of Transmitters
  • Height
    1.07mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm
  • Thickness
    1.02mm