  • SN65HVD485EDGKG4
SN65HVD485EDGKG4
advertisement
Manufacturer No:
SN65HVD485EDGKG4
HK JDW NO:
815-SN65HVD485EDGKG4
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
8 Terminations 5V 8 Pin 65HVD485 Receivers 1 Bits 1/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Step5Bar-code shipping tag
SN65HVD485EDGKG4
    Select All
  • Technology
    BICMOS
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    65HVD485
  • Pin Count
    8
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Number of Circuits
    64
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Data Rate
    10Mbps
  • Output Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Differential Output
    YES
  • Output Polarity
    COMPLEMENTARY
  • Protocol
    RS422, RS485
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Number of Drivers/Receivers
    1/1
  • Driver Number of Bits
    1
  • Receiver Number of Bits
  • Duplex
    Half
  • Receiver Hysteresis
    30mV
  • Number of Transceivers
  • Receive Delay-Max
    200 ns
  • Simplex/Duplex
    Half Duplex
  • Transmit Delay-Max
    30 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    5V
  • Height
    970μm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    8
  • Weight
    19.986414mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C